Endurokemp sústredenie - Malacky '23

Endurokemp sústredenie - Malacky '23

Cez víkend 10. – 12.03. sa v Malackách uskutočnil prvý Endurokemp 2023 pod vedením RMoto Academy tímu.

Jazdilo sa na súkromnej pieskovej trati. Ráno hlavný tréner Radek Matoška pripravil trať, ktorá bola zjazdná či už pre malé 65-ky alebo veľké 300-ky. Tréning prebiehal v slnečnom počasí a príjemnej atmosfére.

Sústredenie bolo zamerané na enduro, z pôvodnej trate sa využili najlepšie úseky tak, aby si jazdci natrénovali viaceré prvky. Jazdci si osvojovali „jazdu na oči“, ako to už na Endurokempoch býva zvykom. Novinkou pre tento rok je Gregy Hot Lap, kedy jazdci získavajú body za umiestnenie s najrýchlejším časom. Tieto body sa v posledný deň sčítajú a vyhodnotí sa najrýchlejší jazdec, najrýchlejší najmladší jazdec a najrýchlejšia jazdkyňa.

 

Výsledky Gregy Hot Lap

            Najrýchlejší jazdec – Vladimir Michalík na KTM 250 XC-F

            Najrýchlejší najmladší jazdec – Pavol Bulica na KTM 65 SX

 

Zaujímavosťou bol hlavne hlboký piesok. Úplný začiatočníci si mohli vyskúšať techniku jazdy v piesku, tí skúsenejší mali v priebehu kola zakomponované aj náročnejšie prekážky, a tak si mohli vyskúšať a natrénovať vysokú koncentráciu počas celej dĺžky trate pri maximálnej rýchlosti.

Okrem meraných kôl sa zdokonaľovala jazdecká technika a jazdilo sa aj na sekcie, kde úlohou bolo sústrediť sa čisto na jeden úsek trati a prejsť ho čo najlepšie.

Trať mala v sebe zahrnutých viacero prvkov, ako napríklad pieskové tobogány, “rozbité” rovinky s hlbokými dierami, prejazdy cez brvna, odklonené prudké a pomalé zákruty, jazda na úzko medzi stromami. 

Vďaka meraným časom na kolo z rána, každý jazdec videl o koľko zrýchlil a ako sa naučil reagovať na zhoršené podmienky na trati a o koľko posunul svoje jazdecké schopnosti. Zaznamenané časy sú dôkazom toho, že každý jazdec si zlepšil svoj čas a sami jazdci mali pozitívnu odozvu na vedený tréning.

Okrem meraných kôl – Gregy Hot Lap, sa na záver každého dňa išiel aj MotoŠtrbek Region Cup. Ide o krátky bezlicenčný pretek, ktorý slúži pre jazdcov ako test na koncentráciu,  rozloženie síl a rozhodovanie sa pod tlakom.

 

Výsledky MotoŠtrbek Region Cup

  1. Miesto Vladimir Michalík
  2. Miesto Daniel Vokel
  3. Miesto Peter Kardoš

 

Endurokemp sústredenie dopadlo na výbornú, a veríme že si chalani odniesli nové poznatky a tréning ich posunie tým správnym smerom k bezpečnému ovládaniu motocykla, prípadne im napomôže v ich pretekárskej ceste.

Ďakujeme našim partnerom podujatia Gregy.sk maloobchod a veľkoobchod motocyklového príslušenstva, MotoŠtrbek predajňa motocyklového príslušenstva, KTM central east europe, PZ Plus, Remes, KTM Racing Púchov, Amix športová výživa, Motofan.sk a SMF.

Team Rmoto Academy